Шумен посрещна изложбата „Фантастични умове – моите будители“. В Младежки дом са изложени снимки на всички български ученици, призьори от международни състезания и олимпиади по информатика, сред които и трима шуменци, възпитаници на Школа „А&Б“.
Даниел Койнов е най-титулуваният шуменец от различните състезания по информатика през 2024 г. Негова снимка със сребърен медал от Международната олимпиада в Египет е част от изложбата „Фантастични умове – моите будители“.
„Това е един прекрасен начин да достигне до цяла България какво правим в олимпийските среди, какво е нашето дело и България да види колко прекрасни и умни деца има в цялата страна. Колкото и банално да звучи, просто трябва да продължават да се трудят“, заяви Даниел Койнов.
Освен Даниел Койнов, в снимките са и съотборниците му от Школа „А&Б“ Симона Христова и Нермин Идириз. А изложбата разгледаха и кметът на Шумен проф. Христо Христов, заместникът му по образование Даниела Савчева, Албена Иванова – председател на комисията по образование към местния парламент, и Бисерка Йовчева – ръководител на Школа „А&Б“.
„Благодарни сме, че за втора поредна година изложбата гостува в Шумен, защото Шумен е много силно представен град в нашето олимпийско движение и в олимпийските отбори по природни науки“, посочи Вълкан Горанов от Сдружение на олимпийските отбори по природни науки.
Общо 91 са медалите, спечелени от българските информатици през 2024 г., а изложбата „Фантастични умове – моите будители“ ще бъде експонирана в Младежки дом – Шумен до 15 май.
Вижте повече новини във Facebook и Youtube.