В няколко секции в област Шумен имаха проблеми с машинното гласуване, за това след решение на РИК преминаха на хартиени бюлетини. Сред селата с дефектирала машина е и Длъжко.
„Ние, влизайки в секцията, установихме, че с машината има проблем. Тя изобщо не стартира, веднага уведомихме техниците, дойдоха, но не успяха да отстранят проблема и за това се наложи да преминем към хартиени бюлетини. Гласуват ли хората?– Да, имаме активност, до момента минаха около 20%. Срещат ли трудности при гласуването?– Не, не срещат. Някои изявиха желание да гласуват с машина. Даже казаха, че нямали търпение да гласуват с машина, но така се случи, че няма как днес, може би следващия път“, разказа Несрин Хюсеин – председател на СИК в с. Длъжко.
Освен Длъжко, проблеми с машината имаха селата Единаковци, Каменяк, Развигорово. В Правенци и Иглика техническите проблеми бяха отстранени и продължиха да гласуват и машинно.
Над 400 полицаи следят за реда в Шуменско
252 машини за гласуване са получени в Шумен
Вижте повече новини във Facebook и Youtube.