Великденска украса в Шумен. Декорацията е разположена около сградата на Община Шумен, по главната пешеходна алея. Великденски кът е обособен и в тревната площ до площад „Кристал“, до сградата на полицията, на входа на парк „Кьошковете“ и Градската градина. Специален детски кът има и пред Драматично-кукления театър „Васил Друмев“ – Шумен.
„Ще бъде украсено пред читалище „Тодор Петков“, Добружански квартал, парк „Кьошкове“, пред Паметника на Свободата също ще има украса, ще има в тракийски квартал и „Боян Българанов“. Идеята ни е да усетят шуменци великденския дух, нека да ни бъде празнично, нека да ни бъде светло. Надяваме се до края на тази седмица да приключим с украсата в целия град, за да може всички да усетим духа на Великден“, каза Светослава Хайнова – зам.-кмет на Община Шумен.
Изработването на великденската украса е факт благодарение и на участието на работещите в детските ясли и част от детските градини, както и на потребители на социални услуги.
Вижте повече новини във Facebook и Youtube.