„Мълния“ (Климент) е вторият финалист в Областната футболна група - Телевизия Шумен

Отборът на „Мълния“ (Климент) спечели с 2:0 полуфиналния двубой с „Шумен 2007“ (Шумен) в среща, играна в неделя на стадиона в село Трем. През първото полувреме двата отбора често се озоваваха пред вратата на противника с многоходови атаки. С много движение и подавания по футболния терен шуменци атакуваха вратата на Добромир Дочков, но грешаха в завършващата фаза. За разлика от тях футболистите на „Мълния“ (Климент), като че ли чакаха своето време за да постигнат успех в двубоя. След равностойна игра в първата част двата отбора се прибраха на почивката без отбелязани голове.
Второто полувреме също започна с високо темпо. Атака след атака и пред двете врати видяха многобройните привърженици на двата отбора. За „Мълния“ (Климент) пропуски направиха капитанът Айдън Салиев, Емран Закир и Санер Насъф. „Шумен 2007“ също имаше доста изгодни за гол ситуации – пропуснати от Алекси Симов, Найден Георгиев, Ха Джин и Светослав Вичев. В 62-та минута бърза контраатака на „Мълния“ (Климент) завърши с подаване към Сонер Насъф, който от рамката на наказателното поле прати топката в мрежата на „Шумен 2007“ – 0:1. Този развой на резултата вдигна на щурм младите шуменци. В 86-та минута поредна атака на „Мълния“ (Климент), започната от близнаците Мартин и Мирослав Петрови продължи с подаване към капитана Айдън Салиев и Емран Закир. Последва разбирателство в защитата на „Шумен 2007“ което позволи на Сонер Насъф да открадне топката и нахлуе в наказателното поле. За опитния голмайстор не остана нищо друго освен да забие топката за втори път в мрежата на „Шумен 2007“. В оставащите няколко минути мачът се доигра и съвсем заслужено „Мълния“ (Климент) спечели право да играе в края на седмицата финал с отбора на „Чавдар“ (Дивдядово) за определяне на първенеца в ОФГ-Шумен. Преди това обаче ще има мач за трето и четвърто място между „Шумен 2007“ (Шумен) и „Заря“ (Тодор Икономово).

Текст и снимка: Салим Салих