До дни започва обезопасяването на незаконното кръгово на бул. “Симеон Велики”, където при тежка катастрофа преди година загина млада жена. Това съобщи в предаването “В обедната почивка” кметът проф. Христо Христов.
Предложени били три варианта и общинската комисия по безопасност на движението избрала един от тях за обезопасяване на опасното кръгово – убиец, което се оказа, че е в разрез всички изисквания и наредби.
”В момента чакаме проектантът да коригира, той е от София, чакаме да коригира проекта си и да изпълним това временно, казвам временно аварийно обезопасяване на това кръстовище. Тъй като се оказва, че процедурно, при най-добрия случай, всички процеси и етапи в реализирането на окончателния проект, скоростно и бързо, най-рано това кръстовище във окончателния вид, в който ще бъде гарантирана безопасността на жителите на града, и на гостите на Шумен, ще стане в края на август. Поради което бързаме сега да направим този авариен вариант, който смея да твърдя, понеже съм запознат и участвах в заседанието, също гарантира висока сигурност на нашите съграждани”, каза проф. Христо Христов.
Финансовият заместник кмет Десислава Петрова се похвали с висока събираемост на налозите и увери, че в Бюджет 2024 няма да има повишаване на данъци и такси. Ще има повече пари за спорт и социален патронаж.
”Друго, което работим е бюджетът да придобие малко по-социален характер, като това се вижда и от актуализацията, която внесохме в декември месец. Медицинската дейност в града ще бъде подкрепена, детски градини, учебните заведения, читалищата също. Както с проекти по Плана за възстановяване и устойчивост предлага на общините, така и с финансиране, което община Шумен ще определи в размер”, каза Десислава Петрова, зам.-кмет по бюджет и финанси.
50 милиона лева ще получи община Шумен от държавата като финансиране на проекти от обявена тази седмица подкрепа за общините в страна в размер на 1 млд. лв.
Все още търсят проектант за фаталното кръгово
Жена загина при катастрофа в Шумен
Експерт: Кръговото – убиец е опасно
Вижте повече новини във Facebook и Youtube.