Близнаци 2022 (Близнаци) превзе върха в Южната група - Телевизия Шумен

„Близнаци 2022“ (Близнаци) е новият лидер в Южна областна група „Шумен“. Това стана благодарение на изненадата, която поднесе тимът на „Спортист“ (Троица) при гостуването си на лидера „Тошев“ (Правенци). Голът на победата реализира с глава Джан Бейханов в 20-та минута след центриране от ъглов удар на Стоян Георгиев. До края на мача двата отбора положиха големи усилия за промяна на резултата, но пропуските на нападателите оставиха минималната преднина на „Спортист“ (Троица) до последния съдийски сигнал за край на срещата. Загубата у дома на „Тошев“ (Правенци) даде шансове на „Близнаци 2022“ (Близнаци) да оглави класирането при евентуален успех над „Кочово“ (Кочово), което се случи. С пълна мобилизация и голямо желание за успех футболистите на „Близнаци 2022“ постигнаха лесна победа над гостите от едноименния тим от село Кочово. Още в 6-та минута Едвин Исмаил с плътен удар превзе вратата на гостите за 1:0. Двадесетина минути след това Мерт Мехмед премина през куп защитници на гостите и за втори път прати топката в мрежата. До края на мача надмощието на „Близнаци 2022“ продължи, но многото пропуски на нападателите оставиха резултата непроменен – 2:0. Победата прати тима на село Близнаци на лидерската позиция в групата.

Текст и снимка: Салим Салих