„Шумен 2007“ победи лидера „Чавдар“ (Дивдядово) - Телевизия Шумен

Младите футболисти на „Шумен 2007“ поднесоха голямата изненада на ХIII-тия кръг на Централна областна група „Шумен“. Възпитаниците на треньора Тодор Янков победиха лидера „Чавдар“ (Дивдядово), който от началото на първенството имаше само една загуба.
В 15-та минута домакините се възползваха от суматохата на съперниковия отбор в защита и поведоха в резултата. Пет минути преди края на първото полувреме „Шумен 2007“ изравни след плътния удар на Найден Георгиев и асистенцията на Хаджи. След почивката динамичната игра на двата отбора отново зарадва многобройната публика. В 70-та минута централният нападател на „Шумен 2007“ Найден Георгиев вкара нов гол във вратата на „Чавдар“ (Дивдядово). Попадението вдигна на щурм домакините, но пропуските на нападателите остави резултатът непроменен – 1:2. Въпреки загубата у дома „Чавдар“ (Дивдядово) запазва лидерството в групата с натрупаните 28 точки.
В друга среща „Златен век 2020“ (Велики Преслав) победи като гост „Ендже“ (Царев брод). Голът реализира Йордан Николов още в първата част на мача. Младите футболисти от старопрестолната столица задържаха головото си предимство до края на двубоя.
В Нови пазар двубоят с „Енев“ (Дибич) завърши наравно – 0:0. Подялбата на точките запази двата отбора, съответно на второ и трето място във временното класиране.
В Каспичан, поради лишаване от домакинство на „Волов“ (Шумен) в мача с „Локомотив“ (Каспичан) също не излъчи победител и завърши 1:1. Каспичанци поведоха в резултата през първото полувреме, но мобилизация на шуменци през втората част позволи изравняване на резултата. В края на двубоя футболистите на „Волов“ (Шумен) пропиляха няколкото изгодни за гол ситуации пред вратата на символичните гости.
Отборът на „Смядово“ в този кръг почиваше.

Текст и снимка: Салим Салих

„Шумен 2007“ спечели гостуването на „Ендже“ (Царев брод)